Aktualności

4 stycznia 2016 00:01

Ford Ranger utrzymuje pozycję lidera sprzedaży w Europie, między innymi dzięki wysokiej, 32-procentowej zwyżce sprzedaży w pierwszych jedenastu miesiącach 2015 roku. W omawianym okresie nabywców znalazło 25500 egzemplarzy tego modelu.

Pojawienie się nowej generacji Forda Rangera pod koniec 2011 roku zdecydowanie wpłynęło na wzrost wyników sprzedaży w Europie. Udział rynkowy modelu na 20 europejskich rynkach zwiększył się z 11,7 procent w 2012 roku do 23,5 procent w pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku. Dzięki temu – jak wynika z najnowszych, wewnętrznych danych firmy Ford – model Ranger został liderem rynku, wyprzedzając między innymi Toyotę Hilux.

Pod koniec 2015 roku na rynku europejskim zadebiutował nowy Ranger. Nowa generacja imponuje m.in. innowacyjną i odważną stylistyką, najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi (np. system rozpoznawania znaków drogowych, inteligentny tempomat z funkcją wczesnego ostrzegania) oraz silnikami o zmniejszonym o nawet o 17% zużyciu paliwa.

Nowy Ford Ranger w wersji Double Cab utrzymał znakomity 5-gwiazdowy wynik jaki model uzyskał w 2012 roku w testach zderzeniowych Euro NCAP. Żaden inny pojazd z tego segmentu nie otrzymał tak wysokiego wyniku w testach przeprowadzanych przez tę niezależną organizację.


Chcesz przetestować samochód?

Zamów jazdę próbną!

Skorzystaj z poniższego formularza w celu zamówienia jazdy próbnej. Oddzwonimy do Ciebie, pamiętaj tylko żeby podać poprawne dane kontaktowe.